Hakkımızda

Kurumlara Değer Yaratan Dijital Dönüşüm Çözümlerimiz İle Tanışın.

Devamı

Muallimköy Mah. Deniz Cad.
No: 143 /5 Kapı No: 68
Gebze / Kocaeli

info@tinkdata.com

BÜYÜK VERİ - BIG DATA

BIG DATA NEDİR?

Big data, şirketler tarafından derinlemesine bilgi elde etmek, analiz yapmak ve makine öğrenmesi projelerinde kullanılmak üzere biriktirilen yapılandırılmış, yarı yapılandırılmış ve yapılandırılmamış dataların tamamıdır..

BIG DATA'NIN ÖNEMİ

Şirketler sistemlerinde biriktirdikleri big datayı operasyonlarını iyileştirmek, daha iyi müşteri deneyimi sunabilmek, spesifik aksiyonlar alabilmek ve karlılığı arttırmak için kullanırlar. Big datayı kullanan şirketlerin karar almadaki hızları ve bilgiyi kullanma şekilleri itibariyle kullanmayanlara kıyasla potansiyel bir rekabet avantajı bulunur. Özellikle gerçek zamanlı data kullanımı, müşterilerin değişen ihtiyaçlarını ve buna bağlı olarak pazarlama stratejileri geliştirerek müşteri ihtiyaçlarına çok daha hızlı cevap verebilmeyi sağlar.

BIG DATA KAYNAKLARI

Big data, şirketlerin ERP sistemi, müşteri veritabanları, web üzerindeki hareketleri, mobil uygulamalar, sosyal ağlar, sensörler ve IoT cihazlar gibi çok farklı veri kaynaklarından toplanabilir.

BIG DATA Ekosistemi:

ETL

Data Warehouse

Görselleştirme

ETL

Farklı veri kaynaklarında yer alan dataları, hızlı, verimli, esnek ve doğru bir şekilde dönüştürmek ve transfer edebilmek için ETL araçlarına ihtiyaç duyarız.

TinkData, şirketinizin sahip olduğu veri kaynaklarını inceler, ihtiyacı analiz eder, en doğru ETL aracı ile verilerinizi organize etmenizi sağlar.

1

Data Warehouse

ETL aracılığıyla çeşitli veri kaynaklarından alınmış olan datalar, kullanılabilir halde biriktirilmek için bir veri ambarında toplanır.

TinkData, şirketinizin sahip olduğu veri türlerine göre en uygun veri ambarı teknolojisini önerir.

2

Görselleştirme

Veri kaynaklarından akışı sağlanmış ve veri ambarında biriktirilmiş olan dataların görselleştirilerek kullanıcılara doğru bir bakış açısı ile sunulması, stratejik kararların alınmasıda büyük önem taşır.

TinkData, şirketinizin ihtiyacına en uygun olan görselleştirme aracını önerir, implementasyonunu yapar, örnek dashboard tasarımları ile vizyon sağlar.

3

BIG DATA

FAYDALARI NELERDİR?

Maliyetinizi Azaltır

Büyük veri ve dijital teknoloji araçlarını kullanmak, işletmenizin verimliliğini artırır.

Verimliliğinizi Arttırır

Büyük veri analizi kullanmak, çalışan üretkenliğine genel bir bakış sağlar ve hangi görevlerin işletmenizin işlevini iyileştirdiğini ve hangilerinin onu zayıflattığını belirlemeye yardımcı olur.

Fiyatlandırmanızı İyileştirir

Mali durumunuzu değerlendirmek için bir iş zekası aracı kullanın; bu, size işletmenizin nerede durduğuna dair daha net bir fikir verir.

Rekabet Gücünüzü Arttırır

Büyük işletmelerin yaptığı aynı araçları kullanmak, aynı oyun alanında olmanızı sağlar.

Büyük Veri

TinkData, şirketinizin ihtiyacı olan big data çözümlerini sizin için oluşturur.