Hakkımızda

Kurumlara Değer Yaratan Dijital Dönüşüm Çözümlerimiz İle Tanışın.

Devamı

Muallimköy Mah. Deniz Cad.
No: 143 /5 Kapı No: 68
Gebze / Kocaeli

info@tinkdata.com

NESNELERİN İNTERNETİ - IoT

NESNELERİN İNTERNETİ - IoT NEDİR?

Nesnelerin İnterneti, İnternet üzerinden diğer cihazlara ve sistemlere bağlanmak ve veri alışverişi yapmak amacıyla sensörler, yazılımlar ve diğer teknolojilerle gömülü olan fiziksel nesnelerin ağını tanımlar

ENDÜSTRİYEL IoT NEDİR?

Endüstriyel IoT - IIoT, internet bağlantılı makinelerden ve ürettikleri verileri işleyen gelişmiş analitik platformlardan oluşur. IIoT cihazları küçük çevresel sensörlerden karmaşık endüstriyel robotlara kadar çeşitlilik gösterir.

IoT FrameWork Nedir?

IoT Framework; web tabanlı hizmetler, web tabanlı kaynaklar ve web API'ler dahil olmak üzere, tarayıcı tabanlı uygulamaların geliştirilmesini desteklemek için tasarlanmış yazılım paketleridir. TinkData IoT Framework farklı endüstriyel protokolleri kullanan tüm makine verilerini kolay bir şekilde buluta taşımanızı, Tasarım Stüdyosu ile bu verileri kullanarak ihtiyaçlarınıza özel dikey IoT uygulamaları geliştirebilmenizi veya mevcut saha uygulamalarınızı buluta taşımanızı sağlayan bulut tabanlı bir çerçeve yazılımıdır.

Nesnelerin İnterneti

FAYDALARI NELERDİR?

Maliyet Azaltma

Ofis ekipmanlarındaki sorunları anında gidererek, sorunları personeli ve çalışanları etkilemeden önce yakalar ve büyük onarımların zorluklarını ve maliyetlerini azaltır.

Verimlilik ve Üretkenlik

IoT aracılığıyla büyük veri analizi kullanmak, çalışan üretkenliğine genel bir bakış sağlar ve hangi görevlerin işletmenizin işlevini iyileştirdiğini ve hangilerinin onu zayıflattığını belirlemeye yardımcı olur.

Mobilite ve Çeviklik

IoT teknolojisi, işletmelerin artık çalışanlarının işlerini neredeyse her yerden yürütmesine izin verme fırsatını sunar - özellikle KOBİ'lere önemli avantajlar sağlar.

Müşteri Deneyimi

IoT teknolojisi, çok kanallı stratejilerin tüketicilerin işletmelerle ilişkilerine yaklaşma şeklini tamamen değiştirir.

NESNELERİN İNTERNETİ

TinkData IoT Çözümleri dijital dönüşümünüzü kolaylaştırır.

TinkData IoT Framework Modülleri

Image Service

Tasarım Stüdyosu

Tasarım Stüdyosu, buluta aktarılan endüstriyel saha verileriniz ile IoT framework uygulamalarının entegrasyonunun yanında ihtiyaçlarınıza özel uygulamaları hızlı ve kolay bir şekilde geliştirebilmenize olanak sağlayan bulut tabanlı uygulamadır.

Image Service

Yönetim Konsolu

IoT Framework üzerinde geliştirdiğiniz uygulamalarınızda kullanıcı profilleri için yetkilendirmelerin yapıldığı bölümdür. Son kullanıcıların hangi uygulamalara erişebilecekleri ve IoT Framework yazılımının hangi özelliklerininin uygulamaya dahil edileceği Yönetim Konsolunda belirlenir.

Image Service

Analiz Ekranı

IoT Framework üzerinde geliştirilen uygulamanın son kullanıcıya sunulması öncesindeki testlerde ve canlı ortama geçiş sonrasında, uygulama performanslarının kontrol edilebileceği, ortak çalışmadan kaynaklanan herhangi bir hata çıkması durumunda yazılımcıların uyarılacağı ve raporların sağlanacağı tarayıcı tabanlı uygulamadır.

Image Service

Ortak Kod Havuzu

IoT Framework üzerinde uygulama geliştirirken yararlanabileceğiniz kod kütüphanesinin bulunduğu tarayıcı tabanlı bir uygulamadır.

Image Service

Çerçeve Yazılım Sunucusu

Tasarım Stüdyosu ve Yönetim Konsolu aracılığı ile geliştirdiğiniz uygulamaları , mevcut sistemleriniz ile entegre edilecek uygulamadır.